Programa

[Actualització 11/6/2019]

Publicat el Calendari i horari de totes les sessions de comunicacions


Dijous 11 de juliol

9:00 - 9:30

                                                          Cerimònia d'obertura

9:30 - 10:30

Conferència: Roger Roberts. Live in evidence – Representation – Meaning

10:30 - 11:00

                                                             Pausa - Cafè

11:00 - 13:30

                                                           Comunicacions

13:30 - 14:30                                                                    Dinar
14:30 - 15:30

                                                           Sessió de pòsters

15:30 - 16:30

Conferència: José Antonio Moreiro. Si los nombres denominan las cosas, esto ya no es lo que era

16:30 - 17:00

                                                             Pausa - Cafè

17:00 - 18:30

                                                             Comunicacions

Seminari-Taller 5: Francisco Javier Cano Martínez. Preservación Digital: Cómo mantener la información digital accesible a largo plazo [Places limitades: cal reserva. Activitat conjunta d'EDICIC i ISKO a càrrec de LIBNOVA]

18:30 - 19:30

Reunió Capítulo Ibérico ISKO

Visita guiada [Places limitades: cal reserva]
20:30

Sopar de gala ISKO [Places limitades: cal reserva i pagament al marge de la inscripció a l'Encuentro]


Divendres 12 de juliol 

9:00 - 10:30

                                                       Comunicacions

10:30 - 11:00

                                                          Pausa - cafè 

11:30 - 13:30

                                                       Comunicacions

13:30 - 14:30

                                                                 Dinar

14:30 - 16:30

Taula rodona: Organització i recuperació d'informació en arxius audiovisuals. Virginia Bazán, Montse Català, Eppo Van Nispen, Eugenio López de Quintana (modera: Javier Guallar)

Cerimonia de tancament

16:30 - 17:00

                                                           Pausa - cafè 

17:00 - 18:30

Taller 1: Toni Vilalta. Aplicaciones de la inteligencia artificial en archivos audiovisuales [Places limitades: cal reserva]

Taller 2: Mario Pérez-Montoro. Visualización de información [Places limitades: cal reserva]